מה לוקח בחשבון אדריכל בעת עיצוב חלל?

כל חלל הוא בעל אופי ייחודי משלו, אשר אותו מביאים דייריו או רוח המקום. לכן, על האדריכל לדעת כיצד לתרגם את רצונות לקוחותיו לידי עיצוב מרשים בפועל, כזה שעונה על הציפיות שלהם, אך בד בבד להיצמד לתקציב מסוים אשר מתאים ללקוחותיו. בעל בחינת החלל האדריכל לוקח בחשבון גם את הגורמים משפיעים על החלל, כמו – גודל החלל, צבעי החלל, כיווני אוויר, מקורות האור בחלל, האווירה, המיקום הגאוגרפי של המקום ועוד פרמטרים רבים שיכולים להשפיע על נראות החלל והעיצוב הרצוי.

בתחום האדריכלות, ישנם אדריכלים אשר מתמחים בקטגוריות שונות, אם זה אדריכלי נוף שמומחים בכל הקשור להקמת גינות, אדריכלים המתמחים בעיצוב פנים של מבנים, תכנון גשרים מעוצבים, תכנון מבנים מיוחדים, תכנון אולמות, בתים פרטיים ועוד.

תכנון אדריכלי:

אם בעבר רק אנשים אמידים היו יכולים להרשות עצמם להיעזר באדריכלים לצורך תכנון מבנה ובנייתו בצורה מרשימה, כיום אדריכלות היא פרי נחלתם גם של אנשים במעמד הביניים אשר מעוניינים להשקיע בכל הקשור לתכנון אדריכלי וזאת כדי לקבל תוצר מושלם – שהוא בית פרקטי ומעוצב בדיוק כפי שהם רוצים.

אדריכלות הוא תחום אשר עוסק בתכנון ועיצוב מבנים, בתים, משרדים, מוסדות ובכל לכל מה שקשור לבנייה. התחום הינו משלב שני תחומים עיקריים שיעילים לצורך בניית חללים אלו בצורה מרשימה והם – עיצוב פנים מושקע והנדסת בניין. למעשה, שני תחומים אלו הם חופפים אחד לשני ובעת תכנון מבנה, על אדריכל להתמקד היטב בפרמטרים אלו, כדי ליצור יצירה מרשימה. אדריכל הוא זה שיוצר את החלל ועליו למלא אותו בחומרים שונים ולעצב אותו, כך שמבחינה אסתטית הוא יקרין אווירה יוקרתית ורצויה על פי דרישות בעלי הבית, אך זאת לצד ערכים מסוימים המתאימים בקפידה על פי רצון הדיירים.

עיצוב פנים:

עיצוב פנים (interior design) התכנון  מבוצע בהתאמה אישית לטעם הלקוח ולצרכיו, אומנות מלאכת התכנון לבית מעוצב, יוצרת את אווירת המשפחתיות הרצויה בשימת דגש על חלל פנים הבית הכולל: חומרי גלם איכותיים, גופי תאורה מעוצבים, צבעים מתאימים, תאורה איכותית, ריהוט מודרני או קלאסי, וילונות מותאמים, גבס, ריצוף, תקרה, מיזוג אוויר, חשמל ולמעשה כל מה שהום סטיילינג.

אם אתם משפצים דירה או בונים בית חדש זה הזמן לדבר איתנו, עיצוב פנים ואדריכלות בקינן תוזיל לכם את עלות הבנייה באופן משמעותי, בנוסף, תקבלו עיצוב יצירתי ואיכותי שלא ראיתם כמותו במשרדי עיצוב פנים מתחרים. קביעת פני המרחב הפנימי של מקום המגורים ישפיע על הלך הרוח של המתגוררים בו. קחו למשל, החלטה כמו כמות האור בבית: כמה חלונות יש לפתוח, באילו אמצעי הצללה יש להשתמש והאם למקם מראות שיגבירו את כמות האור בחלל. בסופו של דבר כל הגורמים הללו יוכלו להשפיע על איכות החיים שלכם, כי לאור יש קשר ישיר לרמת האושר שלכם וקשור קשר ישיר לעיצוב הפנים בביתכם.

 

אצל רינת ינאי אדריכלות ומעצבי פנים

עיצוב פנים בחלל הפנימי בבית פרטי, בדירה ובמשרד חייב להתבצע בצורה נכונה ויסודית, בחברתנו אדריכלות ועיצוב פנים אנו מאמינים בתהליך עיצוב פנים פסיכולוגי רציני במסגרתו נברר עד תום מהם הצרכים, השאיפות והפנטזיות שלכם לגבי תכנון ועיצוב פנים הבית. לאחר שלב בירור הצרכים, נשלב את התובנות שלנו לגבי האופן שבו המרחב צריך להראות בהתאם למגמות האופנתיות והטכנולוגיות בעולם. נקפיד לקיים איתכם דיאלוג פתוח במסגרתו נבין יחד מה יהיה עיצוב פנים הבית שיהלום את האישיות והרצונות שלכם כולל עיצוב הגינה. בתום שלב התכנון,

 

בחירת מעצב פנים

בחירה במעצב פנים לצורך עיצוב הבית, היא ללא ספק בחירה מצוינת, שהרי הם יוכלו ללוות אתכם לאורך כל תהליך השיפוץ או בניית הבית מחדש. בחירה במעצבי פנים אומנם נשמעת לכאורה כהוצאה כספית מיותרת, שהרי תהליך שיפוץ הבית או בנייתו מחדש ללא ספק הם הוצאה גדולה ונראה כי ככל שמתקדמים יותר לאמצע השיפוץ, המחיר הולך ועולה. אך חשוב לדעת כי למעשה בחירה במעצב פנים איכותי, יכולה לחסוך לכם הרבה כסף, אם זה מבחינת תכנון מדויק וידיעה מראש על מה אתם הולכים לשלם כמו בחירה של בעלי מקצוע מקצועיים שעובדים במסירות כך שלא תזדקקו להחליף אותם באמצע הפרויקט, בחירת חומרים איכותיים שישמרו לכם לטווח ארוך, בחירת רהיטים במכירים שפויים על ידי חנויות שהם מבצעים איתם שיתופי פעולה ובכלל הם יסייעו לכם להיצמד לתקציב שקבעתם מראש מבלי לחרוג ממנו כלל וכלל.

 

חיסכון הכספי בעת העסקת מעצב פנים

 

כידוע, תהליך שיפוץ הבית הוא אינו קל ודורש עבודה מרובה וזאת לצד זמן רב שבו עליכם לעזוב את הבית וללכת לשכור דירה או שבכלל לאחסן את תכולת הדירה ולהתגורר אצל קרובי משפחה. לכן, במקרים אלו יש חשיבות רבה לכל הקשור לזמן וכמובן – זמן שווה כסף! לכן, עיצוב פנים אדריכלי יוכל לסייע לכם להימנע מטעויות שיפוץ שונות שיכולות לקרות בשגרת העבודה ולעיתים מדובר אפילו על טעויות יקרות ששוות לא מעט כסף ושלא לדבר על הזמן היקר שתבזבזו. לכן, מעצב פנים יוכל לחסוך לכם בעלויות של חומרי הגלם, בחירת חומרי גלם איכותיים כאלה שיישארו לכם שנים רבות ללא בלאי, הוא יוודא כי העבודה נעשית בצורה מקצועית תוך כדי עמידה בלוח זמנים צפוף, הוא ינצל כל פינה בבית כדי ליצור ממנה חלל פרקטי ועיצובי.

 

עיצוב פנים למשרדים

אנשים רבים נעזרים במעצבי פנים לצורך עיצוב ובניית המשרד, הרי המשרד עבור אנשים רבים הוא מעיין בית שני ואנו נמצאים שם כ-9 שעות ביום ואף יותר, כך שמעצב פנים יעניק למשרד אווירה ביתית אך זאת לצד עיצוב מרשים כיאה למשרדים מודרניים

 ובהתאם לרוח מותג החברה בה מתבצע העיצוב

לקינן אדריכלים ניסיון של שנים רבות בתכנון ועיצוב פנים, עיצוב בתים פרטיים, עיצוב משרדים ועוד. צפו במספר פרויקטים נבחרים שבוצעו על ידינו. אצלנו תקבלו עיצוב למשרד ברמת דיוק מושלמת, בשילוב של רגש ושכל ובהתאם לאופי החברה שלכם ולסוג הלקוחות שאתם מזמינים למשרד (במידה ויש), תקבלו ליווי צמוד של מעצב משרד עד לסיום הפרויקט. כמובן התכנון שאנו עושים לעיצוב המשרד יהיה פונקציונאלי ופרקטי לדרישות הן מבחינת הארגונומיה בו והן מבחינת האקוסטיקה במשרד, הפרקטיקה שלו, תאורה וכל פרמטר נוסף. עיצוב פנים למשרד יכול להיות ממגוון חומרי עיצוב שונים שאנו נפרט כשנגיע לראות את המשרד וכמובן שיהיה לטעמכם.

 

לעיתים אנשים סבורים שניתן לבנות בית או לעצב אותו, גם כשלא קיים ידע מקצועי, זאת מחשבה לגיטימית בעיקר אם קיים טעם אישי מגובש ועין טובה שמסוגלת לרדת לפרטים, אך למרות זאת, לא ניתן להשוות זאת לעבודה של אדריכל מקצועי, שבקיא בתכנון אדריכלי של מבנים והאדם היחיד שמסוגל להתמודד עם כל רמה של מורכבות בתכנון זה וכמובן עבודה מול הגורמים הרלוונטיים לבנייה של הפרויקט עצמו.

 

מעצבת לכם את החלום !

אני רינת ינאי מפתחת מודל איחודי למיקסום החללים

שלכם אורך כל הדרך לייעוץ 050-9987617